تبلیغات
وبلاگ تخصصی نیروهای ویژه - سازماندهی 2 هزار نیرو در موساد برای اجرای شش ماموریت
 
وبلاگ تخصصی نیروهای ویژه
 
 

موساد در اوریل سال 2001 با انتشار اعلامیه مهمی درمطبوعات اسرائیلی و بین المللی  به جذب مهندسان و دانشمندان متخصص در الکترونیک و رایانه برای کار در موساد اقدام کرد و در چند سال اخیر کسانی که تسلط به زبان فارسی دارند به هنگام جذب از اولویت بیشتری برخوردارند.

،سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی با بکارگیری هزار و پانصد تا دو هزار  نیرو اقدام به باز تعریف شش ماموریت اصلی خود کرده است .

بر اساس اخبار منتشر شده بیشترین نیرو و توان این سازمان جاسوسی بر روی ایران متمرکز شده است بطوری که علاوه بر دفتر تحقیقات ایران اقدام به تاسیس دفتر جدیدی با عنوان امور سلاح های هسته ای کرده که رصد و کنترل برنامه های هسته ای ایران مهمتریت وظیفه فعلی آن است.
پایگاه اینترنتی فلسطین الیوم  در گزارشی شش ماموریت موساد را چنین عنوان می کند : بخش عملیات و جذب مزدور : مسئولیت این بخش ، فعالیتهای جاسوسی در سراسر کشورهای جهان است . جاسوسی نیز از طریق دفاتری که با عناوین مختلف فعالیت می کنند صورت می گیرد.موساد از سال 2000 برای جذب تعداد بیشتری از جاسوسان به تبلیغات گسترده اقدام کرده است .

بخش فعالیتهای سیاسی و هماهنگی های بین المللی :  این بخش ، فعالیتهای سیاسی را با هماهنگی با سازمانهای اطلاعاتی کشورهای دوست و همچنین با کشورهایی که تل اویو با آنها روابط نزدیک دیپلماتیک ندارد ،  مدیریت می کند. پاریس یکی از مهمترین مراکز راهبردی است که موساد در آن مستقر است  و سفارت اسرائیل در فرانسه کانون اصلی عملیات جاسوسی و جذب جاسوس و همچنین فعالیتهای سیاسی و هماهنگی بین المللی است .

 بخش عملیات ویژه که ترورها و حذف فیزیکی شخصیتهایی که تهدیدی برای امنیت اسرائیل محسوب می شود از وظایف این بخش است. اقدامات خرابکارانه ، پشتیبانی نظامی و جنگهای روانی از دیگر وظایف این بخش است .

بخش جنگ روانی : این بخش مسئولیت جنگ روانی و تبلیغات رسانه ای و عملیات فریبکاری را به عهده  دارد .

بخش تحقیقات : تهیه گزارشهای روزانه ، هفتگی و ماهانه و گزارشهای لحظه به لحظه از ماموریتهای این بخش است . ماموریتهای این بخش به عهده پانزده دفتر است که هرکدام یک منطقه جغرافیایی را پوشش می دهند که امریکا ، کانادا ،‌کشورهای اروپای غربی ، امریکای لاتین ،‌ شوروی سابق ،‌ چین ،‌افریقا ، کشورهای مغرب عربی ( مغرب ، الجزایر و تونس )  ، لیبی ، عراق ، اردن ،‌سوریه و ایران را شامل می شود . یک دفتر دیگر نیز به امور سلاحهای هسته ای اختصاص دارد .

بخش علوم و فناوری اوری : توسعه همه امکانات  علمی و وسایل نوین فناوری برای حمایت از  عملیات موساد از وظایف این بخش است .
موساد در اوریل سال 2001 با انتشار اعلامیه مهمی درمطبوعات اسرائیل به جذب مهندسان و دانشمندان متخصص در الکترونیک و رایانه برای کار درموساد اقدام کرد .

بر اساس این گزارش هدف اصلی موساد ، فعالیتهای جاسوسی در کشورهای عربی و اسلامی است و سازمانهای وابسته به آن در سراسر جهان فعالیت می کنند . سازماندهی پنهانی برای مهاجرت یهودیان از سوریه و ایران و اتیوپی از جمله فعالیتهای موساد است .جاسوسان موساد در کشورهای غربی و سازمان ملل متحد نیز فعالیت دارند .

موساد بر اساس اخرین براورد مربوط به اواخر دهه هزار و نهصد و هشتاد میلادی ، بین هزار و پانصد تا دو هزار نفر نیرو دارد .
تا زمان ترور اسحاق رابین نخست وزیر اسبق اسرائیل در سال 1995 میلادی ، رسم بر این بود که هویت رئیس موساد افشا نمی شد اما  اسرائیل در مارس سال 1996 ، اشکارا دانی یاتوم را به عنوان رئیس جدید موساد معرفی کرد . یاتوم تا سپتامبر دو هزار و دو رئیس موساد بود تا اینکه اریل شارون نخست وزیر اسبق اسرائیل مئیر داغان را به عنوان رئیس جدید انتخاب کرد و تا امروز نیز به کار خود ادامه می دهد .

نوع مطلب : جاسوسی ، انواع ، ابزار، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ


با توجه به وسعت تهدیدات و پیچیدگی انواع مختلف ، برآن شدیم تا با ارائه بروز ترین اطلاعات در جهت آشنائی علاقمندان با هنر "نیروی ویژه " گامی مؤثر در جهت دفاع از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته باشیم که در این مسیر به اعتقاد ما نیروی ویژه ، نیروئی ایست که نه تنها از لحاظ نظامی بلکه در تمامی عرصه ها و در تمامی میدانهای نبرد حضوری فعال داشته باشد از جنگ سخت (نظامی) گرفته تا جنگ نرم و جنگ در فضای سایبر .
در راستای بهتر شدن این مجموعه منتظر نظرات راهگشای شما هستیم .

مدیر وبلاگ : صدرا
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون در مورد وبلاگ چیه ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    

Powered by WebGozar